ריהוט גן – כיצד בוחרים נכון?

 

 

בחירה נכונה של ריהוט גן היא דרך נפלאה לעצב גינה, מרפסת או חצר  – כאשר באמצעות ריהוט מתאים אפשר לבלות ימים ארוכים בחצר הבית וליהנות מאוויר נעים, מאירוח חברים ובני משפחה, כמו גם שניתן לבלות באמצעות שעות ארוכות בתרגול מדיטציה ויוגה בצורה נוחה, לבלות עם בני הזוג, לאכול בגינה ארוחות ערב מפנקות ועוד.

כיום ישנן חצרות וגינות המעוצבות בעיצובים וסגנונות שונים וזאת בדרך כלל על ידי סיוע של מעצב או מעצבת פנים שמעצבים מלבד את חלל הבית, גם את הגינה.

אבל כיצד אפשר להתאים את הריהוט לעיצוב ולצרכים שלכם? הנה כמה טיפים לבחירה נכונה:

מדדו את שטח החצר או הגינה – כאשר אתם בוחרים ריהוט גן חשוב לשים לב כי הוא מתאים לשטח הגינה. מדדו את השטח, בדקו כמה מרחק אתם צריכים להותיר בין הריהוט לקיר הבית,בדקו כמה מרחק יש להותיר בין עצים וצמחים בגינה לבין המקום שבו תמקמו את הריהוט, ובדקו מהו האורך והרוחב הרצוי של הריהוט. עם הנתונים האלה פנו אל חנויות המספקות ריהוט גן להתאמה של הגודל הנכון. חשוב לשמור מקום גם לאדניות, לגינת ירק, לעציצים, לשתילת עצים ולכל מה שמתחשק לכם שיפרח וילבלב בגינה שלכם.

שימו לב לעיצוב ולקונספט הכלל – חשוב להתאים את הריהוט לקונספט עיצוב הבית ולמראה הנתון של הגינה. גינות סבוכות מלאות עצים וצמחים הן כאלה שכדאי להתאים להן ריהוט בסגנון כפרי כמו כזה מעץ מלא או ריהוט ראטן. לעיצוב המודרני יתאימו גם כן מערכות ישיבה עשויות ראטן או כאלה המיוצרות מאלומיניום, בעוד שניתן להוסיף נדנדות וערסלים כמו גם קונכיות ישיבה מפנקות המתאימות כמעט לכל סגנון עיצוב. נסו לקבל השראה לעיצוב גינות ממגזינים או מתמונות ברשת, כמו עיצוב גינה בסגנון ים תיכוני, מודרני, עיצוב גינת זן ועוד.

התאימו את הריהוט לאקלים באזור שלכם – חשוב להתאים את סוג ריהוט הגן לאקלים השורה באזור שלכם. למקומות יבשים מאד מומלץ לבחור ריהוט גן עשוי ראטן עמיד מחום כמו גם אלומיניום. במקומות לחים שיש בהם עונות גשומות נסו להימנע מריהוט עשוי עץ הנוטה להתנפח ובחרו במקום: ריהוט ראטן או אלומיניום. שימו לב כי אם אתם רוכשים ריהוט עשויי פלסטיק כי החומר איכותי ביותר שכן ריהוט פלסטיק נוטה להיסדק ולהישבר.

בחרו ריהוט קל  – חשוב לבחור ריהוט אשר יהיה לכם קל להזיז ממקום למקום, כמו גם לשנע בימים גשומים. בנוסף, אם אתם בוחרים בריהוט מסיבי: שימו בל כי אתם מקבלים גם כיסוי שקל להניח על הריהוט להגנה מרבית.

סיוע של מעצב פנים – היעזרו במעצבת פנים לעיצוב החצר, הגינה או המרפסת. מעצבת פנים טובה תדע גם להתאים  ריהוט גן  נכון וגם להתאים את העיצוב לצרכים שלכם. בכך תוכלו ליהנות מחלל חיצוני מושלם!

 

לפרטים נוספים צרו קשר