איך צמחיה מלאכותית יכולה להשתלב בעיצוב הבית?

 

רוצים קצת ירוק בעיניים מבלי לדאוג להשקיה, לייצר אווירה מרגיעה ולשבת בכייף בסלון? הטרנד החדש לעיצוב בתים הוא הצמחייה המלאכותית. המאמר יעסוק בשילוב הצמחייה המלאכותית בעיצוב הבית.

אווירה רומנטית או דרמטית?

לעומת צמחייה טבעית, צמחים מלאכותיים אינם מפעילים את כל החושים למעט חוש הראייה. עם זאת הם משתלבים היטב מבחינת הנראות בעיצוב הבית ונראים טבעיים. הצבע הירוק הוא צבע מרגיע המייצר אווירה נעימה ושלווה. תוכלו לשבת עם בן או בת הזוג בסלון או לארח בצורה נינוחה ורגועה. רוצים אווירה דרמטית? שלבו צמחים מלאכותיים בצבע לבן. אם חשקתם באווירה רומנטית או בארוחה לאור נרות? שלבו סחלבים מלאכותיים.

שילוב הצמחייה בעיצוב הבית

לא משנה איזו אווירה תיצרו, עיצוב הבית צריך להיות מותאם לצמחייה. למשל את העיצוב המודרני מאפיינים כמה שפחות אלמנטים וצבעים בהירים. לפיכך, הצמחייה צריכה להיות בהתאם. מומלץ להתייעץ עם משרד עיצוב פנים או אדריכלות גן ובית, ולקבל מידע לגבי התאמת הצמחייה לסגנון העיצוב. חשוב לסדר את הצמחייה בתוך נישה או באזור מרכזי כמו הסלון, או כפריט בודד, לשלב אותה במרפסת ובאדניות בהתאם לעיצוב הבית. מומלץ להעמיד את הצמחים בכלים דקורטיביים בגבהים שונים או ליצור עיצוב ייחודי משלכם.

שילוב צמחייה בעיצוב הבית בהתאם לעונה

פעמים רבות אנו רוצים לעשות שינוי בעיצוב הבית כדי לגוון ולתת אופי אחר לבית. בעיקר לקראת חגים נוהגים לקשט את השולחנות בזרי פרחים וצמחייה מלאכותית כדי לייצר אווירת חג. הרעיון הוא לשלב צמחים מלאכותיים עונתיים על מנת לגוון. למשל: רקפות או כלניות בחורף, פרחים לבנים בסתיו לקראת חגי תשרי, צמחייה צבעונית לקראת האביב ועוד. הגיוון יכול להיעשות גם בכמות הצמחים. לא חייבים למלא את החדר בצמחים. גם צמח בודד יהיה מרשים בכלי דקורטיבי בעיקר בשילובו בסגנון המודרני. בנוסף, יש לקחת בחשבון שבבית יש וילונות ושטיחים ויותר מדי צבעוניות תעשה רעש בעיניים. לכן חשוב לקבל ייעוץ מהמומחים לעיצוב פנים.

אין מי שישקה את העציצים

היתרון הגדול בצמחייה מלאכותית היא שאין צורך להשקות אותה. גם חוסכים בעלויות מים וגם ניתן לצאת לטיול ארוך או לחופשה ולא לדאוג למתנדב שיבוא להשקות, או לדאוג שהצמחים ינבלו מעודף שמש או צל. בנוסף, הם מעולים לאנשים שפיתחו אלרגיות לצמחים. אין צורך בדישון, ניתן לנייד אותם ולאחסן צמחים שאינם בשימוש ואין צורך לטפל ולטפח אותם. צמחיה מלאכותית יוקרתית שנבחרה בקפידה, תיראה אמיתית ויהיו כאלה שאף ינסו לגעת ולבדוק. הצמחים המלאכותיים הם כמו אקססוריז וחייבים להיות מרשימים, מעוצבים ומחומרים איכותיים. צמחים ופרחים ממשי נחשבים לאיכותיים. גם המחירים שלהם סבירים ומשתלמים, בעיקר לנוכח העובדה שזוהי הוצאה חד פעמית. חברה מומחית בתחום תייעץ לכם על סוג הצמחייה המתאים לאופי הבית שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

לפרטים נוספים צרו קשר