מערכת חימום תת רצפתי – כל הטיפים

 

חימום תת רצפתי מהווה דרך נהדרת לשמור על הבית חם ותחליף לפתרונות חימום אחרים. אפשר להדס על הרצפה גם ברגליים יחפות, ליהנות מהמגע הנעים ומהחמימות המופצת מלמטה כלפי מעלה. מעבר למגע הנעים והחמימות העוטפת מכל עבר, יש למערכת חימום תת רצפתי יתרונות נוספים וכמובן שחשוב גם לדעת באיזו מערכת לבחור בהתאמה אישית לסביבת המגורים.

הולכים יחפים ונהנים

אין ספק שחימום תת רצפתי מושלם למי שאוהב ללכת ברגליים יחפות, במיוחד ביציאה מחדר הרחצה. חשוב לזכור שברגע שהרגליים חמות כל הגוף חם ומכאן הגדולה של חימום שנובע מלמטה ומתחיל בכפות הרגליים. החימום הוא שווה ועקבי בכל החדר, כך שלא משנה לאיזו פינה תצעדו – גם בה יהיה חם ונעים בצורה אחידה. אגב, החימום נעים מאוד ועדין ואינו מייבש כמו חימום שמקורו במזגן.

אלמנט החיסכון

אומנם מערכת חימום תת רצפתי אינה זולה, אבל מדובר במוצר שמחזיר את ההשקעה כאשר בוחנים את החיסכון שבא לידי ביטוי בהפחתת הוצאות חימום אחרות. יחידה בגודל המותאם לחלל מסוגלת לחמם שטח גדול יותר מרדיאטור בודד ובטמפרטורה נמוכה יותר. יתרון בולט נוסף הוא שאפשר מראש לחלק את הבית לאזורי טמפרטורה שונים לפי סגנון חיים או צורך. כלומר, לחמם את הסלון ורק לאחר מכן את חדר השינה או לכוון את הטמפרטורה לפי העדפת המשתמשים בחדרים השונים. אפשר אפילו לשלב במערכת מרכיבי חימום ממוקדים כמו חימום מגבות.
כאשר בוחנים את עלות הצריכה של חימום תת רצפתי מול הסקה מרכזית, מדובר בעלות נמוכה יותר באופן משמעותי.

אסתטיקה מנצחת

החימום סמוי ומוסתר מתחת לרצפה, כך שמבחינה עיצובית אפשר ליהנות מחמימות מבלי להעמיס על החלל בפתרונות חימום שאינם מעוצבים. ניתן להתקין את המערכת מתחת לאריחים מסוגים שונים הן אריחי אבן ושיש, קרמיקה והן פרקטים, כמובן בהתחשב עובדי האריח וכדומה.

ביטחון במקום הראשון

פתרונות חימום שונים עשויים להתלקח או להוות סכנה ואילו חימום המגיע מתחת לפני הרצפה נחשב לאלטרנטיבה בטוחה במיוחד, ללא קרינה אלקטרומגנטית וללא סכנת כוויות או התלקחות. טמפרטורת המים נמוכה יחסית, נעה בין 34-45 מעלות צלזיוס. מערכת זו נחשבת בטוחה גם לחימום של בריכות שחייה, ג'קוזי וכדומה.
בכל מקרה, טיימר בקרה הוא מוצר נדרש כי יש להגדיר את פעולת החימום מראש על מנת ליהנות מחמימות בהמשך, כך שאפשר לשלוט מראש בחימום לכל חדר, לכל ילד וכדומה.

ההתאמה קובעת

יש חשיבות רבה לאפיון השטח ולבחירת גודל היחידה בהתאם לשטח הנתון. אם המערכת תהיה קטנה מדי, חלק מהשטח בחלל יישאר קריר. כמו כן, חשוב להחליט מהי סוג המערכת המבוקשת – האם היא מערכת יבשה המבוססת על חימום חשמלי או מערכת רטובה המבוססת על חימום מים. לבחירה בכך השפעה הן על עלויות ההתקנה והן על עלויות היחידות. מערכת חימום רצפתי פועלת באמצעות כבל חשמל המחמם את החדר ואילו בשימוש במים מתאפיין בכך שהמים הזורמים מתחת לרצפה מתחממים על ידי סולר או גוף חימום ובעלות עמידות גבוהה ללא תחזוקה מיוחדת.  חימום תת רצפתי משאבת חום מבוסס מים נחשב ליעיל במיוחד, חסכוני ואקולוגי המתאים לתנאי האקלים הישראליים.

כיום יותר ויותר בתים המעוניינים בסביבה חמימה בוחרים בחימום תת רצפתי וכך מאפשרים טמפרטורה נעימה לאורך זמן תוך חיסכון באנרגיה מבלי להתפשר על איכות. חפשו חברה המתמחה בתחום מערכות חימום תת רצפתי תוך שימת דגש על מערכות המופעלות במים בפרויקטים דומים לשלכם בסטנדרט מקצועי גבוה וביחס אישי.

 

לפרטים נוספים צרו קשר