למה חשוב לבחור קבלן רשום בעת שיפוץ הבית?

 

על פי החוק של רשם הקבלנים, קבלן חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים, וחלות עליו תקנות שונות. המאמר יעסוק בחשיבות בחירת קבלן רשום בעת שיפוץ הבית.

מהו חוק רשם הקבלנים?

על פי חוק רישום קבלנים, מותר רק לקבלן רשום לעסוק בעבודות בינוי הנדסיות. הרישיון הניתן לקבלנים הוא דו שנתי ובודק שהם עומדים בתקנות ושילמו את החובות שלהם. כך גם קבלן שיפוצים. מכיוון שתהליך רישום קבלנים לעבודות הנדסה הוא תהליך מסובך, קבלני שיפוצים רבים אינם רשומים ולכן התחום פרוץ כי אין מעקב אחריהם. כשהקבלן אינו רשום על פי חוק, הוא עלול להיות לא מקצועי. הוא עלול להשתמש בחומרי בניין שאינם מתאימים ותקניים ולעבוד בצורה חאפרית ללא תקן. ישנם אנשים שיש להם ידיים טובות ויכולים בהחלט לשפץ, אך קבלן רשום חייב להיות מנוסה לפחות 5 שנים, ללמוד את המקצוע ולקבל הכשרה מתאימה. בלחיצת כפתור קלה ניתן לבדוק באתר המקוון של משרד הבינוי והשיכון אם אכן הקבלן רשום.

למה חשוב לבחור בקבלן שיפוצים רשום?

קבלן רשום בעת שיפוץ הבית יעבוד על פי התקן, ואתם תוכלו לדעת שיש מי שמפקח עליו. יש להקפיד על כך בעיקר אם שכרתם קבלן לצורך שיפוץ כמו הוספת חדר או תוספת בנייה של מרפסת. עם זאת, גם אם צריך רק גימורים, החלפת ריצוף ושבירת קירות, חשוב לעבוד עם קבלן רשום. הקבלן המשפץ צריך לתת לכם אחריות בהתאם לסוג השיפוץ. בדרך כלל האחריות היא בין 1-5 שנים, ובמידה ומתגלות תקלות בפרק זמן האחריות, הקבלן מחויב לתקנן. מומלץ לחתום טרם העבודה על חוזה בו מפורטים פרק הזמן של השיפוץ, האחריות והמחיר.

מה צריך לבדוק לפני שסוגרים עסקה עם שיפוצניק?

כפי שנאמר, בראש ובראשונה בדקו שהוא רשום. שנית, בקשו הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל הפרטים ולוחות הזמנים. בקשו מהקבלן את פוליסת הביטוח שלו ובדקו אם היא מקיפה, כוללת צד ג' ותקפה. ישנן חברות בהן מעסיקים לא רק קבלני שיפוץ, אלא אף הנדסאי אדריכלות ועיצוב וקבלני גמר. מומלץ לפנות לחברות כאלו הנותנות מגוון שירותים.

אילו שירותים נותנות חברות מקצועיות העוסקות בשיפוץ?

תוכלו למצוא באינטרנט לא מעט חברות המעסיקות קבלנים רשומים ומהנדסים לצורך שיפוץ. מומלץ להשוות ביניהן ולפנות לצורך קבלת שירות. השירותים המוצעים הם: איטום גגות, עבודות שיש, התקנת פרקטים, כלים סניטריים, דלתות וחלונות, עבודות גבס, נגרות, חיפויים, עיצוב פנים ועוד. חברה המעניקה מגוון שירותים עם בעלי מקצוע רבים, היא חברה מהימנה שניתן לסמוך עליה. החברה תיתן לכם את המענה הדרוש, תקפיד על הבטיחות, תעמוד בלוחות הזמנים ובקצב העבודה. בחרו בחברה מנוסה בעלת וותק ותודעת שירות. תוכלו להתייעץ עם החברה בנוגע לרעיונות, לתכנון, לעיצוב ולביצוע. כל זאת בתנאי שהקבלנים יהיו רשומים כדת וכדין ברשם הקבלנים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר