כיצד משלים עיצוב הפנים את חווית הדיור?

 

אחד מסרטוני היוטיוב המפתיעים ביותר שכבש את הרשת לפני מספר שנים והפך לויראלי כמעט מיד לאחר העלאתו, תיאר את הניגודיות שבין סביבה חיצונית של דירה לבין העיצוב הפנימי שלה. הפריים הפותח משוטט בשכונת מצוקה אמריקאית רגילה לגמרי: בנייני רכבת ארוכים ומפויחים, הררי זבל, ביניהם מסתובבים חתולי רחוב ובני תשחורת תועים. לאחר שהיא משוטטת מספר דקות בסביבה על מנת ליצור את הרושם הרצוי, המצלמה לוקחת אותנו במעלה חדר מדרגות מטונף וזרוע כתובות גרפיטי צבעוניות, ונעצרת מול דלת שנראית מתאימה להפליא לסביבה המוזנחת.

זום-אין – פנינה עיצובית

אולם, כאשר נפתחת הדלת (הרגילה לגמרי ומשתלבת בסביבה) והמצלמה נכנסת לתוך הדירה הקטנטנה, נשכחת כל עליבות הסלאמס החיצונית, שכן, הדירה עצמה נראית כמו משהו שכל אחד מאיתנו היה מאחל לעצמו כמקום מגורים. הצבעוניות שבדירה שובה את הלב והפונקציונליות שבה מדהימה – ממיטה זוגית המתקפלת לתוך קיר בשעות היום, דרך פתרונות אחסון טכנולוגיים מודרניים ועד לדיספנסרים מסתובבים ונשלפים של תבלינים בארונות המטבח, אין סמ"ר אחד בשטח הקטן שבדירה זו שאיננו מנוצל בהצלחה, כדי להעניק לגרים בה חווית מגורים אופטימלית.

זוהי אמנם דוגמה קיצונית, המתארת מצב בו קיים פער ענק בין הסביבה שמחוץ לדירה והעיצוב שלה-עצמה, אבל, אין ספק כי ניתן למצוא דירות למכירה בקריות, בערי הלווין של ערים גדולות (ובעצם, בכל ישוב בארץ ובעולם), אותן ניתן להפוך בהשקעה לא גדולה לדירה מהחלומות.

מהחוץ לפנים או מהפנים החוצה?

ברוב המקרים, הפערים בין השכונה הסובבת את הדירה לדירה הפרטנית המצויה בה אינם קיצוניים כל כך, מאחר ורוב האנשים הרוכשים דירה נוהגים לבחון את הסביבה (כשלב ראשון בתהליך ההחלטה), ובמרבית המקרים, היא תואמת להלך הרוח שלהם, ולכן, לא יהיה פער ענק בינה לבין עיצוב הדירה.

יוצאות דופן מכך הן שכונות ותיקות העוברות "הצערה" לצורך הפיכתן לאזורים אופנתיים יותר (כאזורים הדר הכרמל והעיר התחתית בחיפה, למשל), בהן, בתוך בניינים ישנים ומוזנחים למראה, ניתן למצוא דירות-חמד מעוצבות וטרנדיות, המאוכלסות על ידי זוגות ומשפחות צעירות שראו את הפוטנציאל הגלום בסביבה וניצלו את ההזדמנות ברכישה או בשכירות.

לסיכום:

באופן טבעי לגמרי, מובן מאליו כי לא כל אחד בנוי ל"פרויקט" מסוג זה, ולעיתים, ההשקעה הנוספת (בזמן ובעלות השיפוץ) המתלווה לרכישת הדירה, עלולים להרתיע כל מי שאיננו הנדי-מן ואיננו יכול לבצע את השיפוץ כולו (או בחלקו הגדול) במו ידיו.

זוגות או משפחות כאלה יעדיפו דירות למכירה בקריות אשר כבר מעוצבות בהתאמה לסביבה הירוקה שלהן או דירות שכורות בחלקים הקלאסיים של ערים ותיקות (כחיפה, ירושלים או יפו). גם פתרונות דיור אלה מצוינים ומאפשרים לכם שלא להתעמק בפרטים הקטנים של עיצוב הדירה מחדש, במידה והתמונה הכוללת מתאימה לכם ועולה בקנה אחד עם דרישותיכם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר