כיצד לנקות ולשמור על סלון מעור

 

אחת הבחירות המקובלות ביותר בבתים הישראלים היא התבססות על העור כחומר הגלם המרכזי בסלונים השונים. הבחירה בסלון מעור מציבה את בני הבית בנקודת פתיחה מצוינת, וכדי לשמר את מראה הסלון לאורך זמן יש להקפיד על ביצוע פעולות שונות על פי הספר. אז מה צריכה לכלול תחזוקה של סלון מעור? וממה חשוב להימנע?

‏‏ניקוי ספות מקצועי בכל רחבי הארץ - בקשי שטיחים

הניקיון השוטף של הסלון או הספה מעור

ניקוי סלון מעור נחשב לפשוט באופן יחסי. את הניקיון של הספות מומלץ לבצע אחת לשבוע, כאשר הניקוי הבסיסי כולל שני שלבים: הראשון הוא הסרת שכבת האבק שעשויה להצטבר על גבי הספה, מה שנעשה באמצעות מטלית לחה במקצת – מכיוון שמים הם לא החברים הטובים ביותר של העור, בלשון המעטה, חשוב שהמטלית לא תהיה לחה מדי.

לאחר מכן, יש למרוח שכבה של תחליב ייעודי לניקיון ספות ומוצרי עור באופן כללי. בכל רשת שיווק תמצאו מוצרים כאלה, כשמומלץ לוודא במעמד הרכישה את ההתאמה שלהם לסוג הספות והעור הספציפיים. חשוב שלא להשתמש בחומרי ניקוי "סטנדרטיים", משום שאלה עלולים לחולל יותר נזק מאשר תועלת: חלק מהחומרים האלה כוללים חומצות וכימיקלים, שעלולים לפגוע במוצרי העור בלא מעט דרכים.

ניקוי ספות מקצועי הכולל שירות עד בית הלקוח

מחפשים חברה אשר מעניקה שירותי ניקוי ספות בירושלים עד בית הלקוח, בקשי שטיחים מגיעים אליכם עם צוות מנוסה שמעריך את סוג הניקוי שצריך לבצע, הצוות של בקשי שטיחים מגיע עם ציוד ומכשור חדיש המאפשר להם לבצע את נקיון הספה אצלכם בבית

שאיבת אבק

סלון מעור הוא בדרך כלל מקום בו יושבים שעות ארוכות, ולעיתים גם אוכלים או שותים. כל ספה ממוצעת סובלת מפירורים ומאבק שעלולים להצטבר עליה או בין הכריות שלה. שואב אבק הוא הכלי שצריך להיכנס לתמונה במצב הדברים הזה, כאשר גם כאן אחת ממילות המפתח צריכה להיות עדינות. השאיבה צריכה להיות בעוצמה נמוכה יחסית, תוך שימוש במברשות רכות ככל האפשר. רוב שואבי האבק יגיעו עם מספר מברשות, מהן ניתן לבחור בהתאם למשימת השאיבה והניקיון הספציפית.

ריכוך העור

פעולה חשובה נוספת צריכה להתבצע אחת למספר שבועות או חודשים, תלוי במצב הספה. זוהי הפעולה החיונית של ריכוך העור, הנעשית באמצעות מרככים שזמינים לכל רוכש במחיר סביר. את המריחה של המכרך רצוי לבצע בתנועות מעגליות, במטרה להביא לכך שאין פינה בסלון שתישאר ללא כיסוי. החומר צריך להישאר על גבי הספה לפרק זמן של כרבע שעה, לאחריה כל שנדרש הוא לשפשף את החומר באמצעות מטלית יבשה ורכה ככל האפשר. לא תאמינו עד כמה מראה הספה או הכורסה יהפוך למבריק יותר בין רגע.

כאשר רהיטי העור הופכים לכהים יותר עם הזמן, כתוצאה מהלכלוך המצטבר עליהם בכל זאת, ניתן להבהיר אותם באמצעות מוצרים המיועדים לכך . שיטת "סבתא" להגשמת המטרה היא באמצעות יצירת תערובת של מלח, מי ברז, סודה לשתייה וקמח, ולאחר מכן ניגובה על גבי הספה וייבושה.

המאמר באדיבותבקשי ניקוי שטיחים

 

לפרטים נוספים צרו קשר