כיצד יכולות עבודות זכוכית להשתלב בעיצוב הבית?

 

אנו רגילים לראות בזכוכית חומר גלם פרקטי בכל בית, אך יש לחומר זה יש גם יתרונות עיצוביים רבים.

בין אם מדובר בחלונות, במקלחונים או באלמנטים אחרים, התרגלנו לראות בזכוכית כחומר גלם פרקטי ונפוץ בכל בית. אולם עבודות זכוכית יכולות להשתלב גם כאלמנט עיצוב לכל דבר. השימוש בזכוכית מיועד לאנשים בעלי טעם ייחודי, אשר רוצים לעצב את הבית בצורה שונה.

היכן ניתן לשלב יצירות אמנות בזכוכית ברחבי הבית?

המקום הראשון בו ניתן לשלב עבודות זכוכית אמנותיות ברחבי הבית, אלו דלתות הפנים ודלת הכניסה. לא משנה מאיזה חומר עשויה הדלת שלכם, אפשר לשלב בה ויטראז' צבעוני מעניין. מלבד דלתות, ניתן להתקין ויטראז' זכוכית מעוצב גם במעלה גרם המדרגות הפנימי ובחלונות הבית. ויטראז' יכול להיות משולב בחלונות מרובעים או מעוגלים וגם בחלונות בעלי קשתות. כאשר קרני השמש יגיעו לחלונות הללו, תהיה השתקפות צבעים מרהיבה, אולם גם בשעות הערב האפקט מרשים ביופיו.

עבודות זכוכית – לא רק ויטראז'ים

ויטראז' יוצר מראה ייחודי, מעניין ואותנטי, אולם ניתן לשלב גם עבודות זכוכית ליצירת מראה נקי ומודרני. דוגמה אחת לשילוב זכוכית ברחבי הבית, זה באמצעות התכנון ועיצוב מעקות פנימיים מזכוכית, במקום עץ או אלומיניום. חיפוי זכוכית מתאים גם לפינות אוכל, אם כפס המותקן על הקיר ומונע מהכיסאות להתחכך ולהשאיר סימנים ואם כקיר שלם בגוונים מעניינים, אשר יוצר אפקט מרהיב בשילוב התאורה הנכונה.

כמו כן, אחד האלמנטים העיצוביים המבוקשים ביותר בעיצוב בתים מודרניים, זה חיפויי זכוכית. חיפוי זכוכית בא במקום בחירת אבני קרמיקה המשמשים בדרך כלל לחיפוי קירות מטבח, כאשר לחיפוי מסוג זה יש יתרונות רבים.

יתרונות השימוש בחיפוי זכוכית

היתרון הראשון זו היכולת ליצור מראה דקורטיבי, יוקרתי ומעניין, גם ללא שימוש בחרסינות או קרמיקות יקרות. יתרון נוסף זו קלות התחזוקה והניקיון השוטפים, אם כי חשוב מאד לבצע את הפעולות הללו על פי הוראות היצרן בלבד.

כיצד לשלב עבודות זכוכית בעיצוב הבית בצורה חכמה?

השימוש בעבודות זכוכית מעוצבות מצביע על טעם טוב ויוקרתי, אולם כמו בכל תחום אחר חשוב לדעת איך לשלב את הזכוכית במידה הנכונה כדי ליצור את המראה המבוקש מבלי להגזים. לשם כך מומלץ להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מומחה ובעל שם.

בפגישת ההכרות עם מעצב הפנים כדאי לבקש לראות את תיק העבודות, כדי להתרשם כיצד הוא עושה שימוש בזכוכית ברחבי הבית בצורה אמנותית ולא מופרזת, ולבחון את רמת הגימור של העבודות. מעצב פנים מקצועי ידע לא רק לתכנן כיצד הזכוכית תשתלב במידה הנכונה בביתכם, אלא גם יקשר אתכם לאנשי המקצוע והאמנים המתמחים בייצור ועיצוב יצירות מזכוכית.

העבודה עם זכוכית מצריכה עדינות, גם כאשר מדובר בזכוכית מחוסמת, ולכן אין להתפשר על בחירה באנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אשר יוכלו גם לבצע את ההתקנה ברחבי הבית, ולהדריך אתכם כיצד לשמר את היצירות היפות לאורך השנים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר