טיפים לבחירת תאורה נכונה לבית

 

 

בית, הדבר הזה שאנחנו חוסכים אליו, ומשקיעים בו כל כך הרבה, קם ונופל על תאורה נכונה. בית מואר משדר אנרגיות חיוביות, נותן זוהר ויופי לאלמנטים השונים בו, ובעיקר נותן תחושה טובה ונינוחה לנמצאים בו. לכל אזור בבית ישנה התאורה המתאימה לו, לכן אנו נחלק את הבית לפי אזורים, וננסה להתאים לכל אזור את התאורה הנכונה.

סלון

הסלון זהו החדר בו אנו מעבירים את מרבית זמננו, בין אם בצפייה בטלוויזיה, ובין אם בישיבה עם המשפחה או חברים. הסלון הוא החדר הכי חשוב בבית, לכן מומלץ על תאורה רצופה וחזקה, כזו אשר תאיר את האלמנטים השונים (צבע קירות, תמונות, שולחן ועוד). מטרת התאורה יהא ליצור אווירה טובה ומזמינה, לשם כך כדאי לבחור בגוון אור צהוב, המעניק אווירה ביתית וחמימה. עוצמת האור צריכה להיות חזקה, כך שיש לבחור גוף תאורה גדול, בעל מספיק בתי מנורה, או לחלופין כמה גופי תאורה המפוזרים באופן שווה בחלל הסלון.

מטבח

חלל נוסף בבית הזוכה לפופולאריות בשנים האחרונות גם בקרב אנשים שפחות אוהבים לבשל. הדגש במטבח הוא על תאורה חזקה, בעיקר על משטחי העבודה. לרוב במטבח יהיה המון אור טבעי מהחלונות, לכן יש לדאוג לתאורה שתפעל עם רדת החשיכה. הדבר החשוב ביותר הוא תאורה אשר לא תגרום למגבלות ראייה, הן בקראית המתכונים, והן בבישול. ניתן לשלב תאורה מרכזית, יחד עם תאורות צדדיות ונקודתיות (למשל: ספוטים מעל משטח העבודה).

חדר שינה

החדר האינטימי, הפרטי, הממלכה, כל שם יכול לתאר את חדר השינה, וכך התאורה הופכת להיות קריטית. מטרת התאורה בחדר השינה היא להעניק אווירה נינוחה, המספקת מרגוע וביטחון, כמו גם רומנטיות, אינטימיות והרמוניה. התאורה צריכה להיות ממוקדת, לכן תכלול תאורה אחת גדולה במרכז החדר, ותאורות נוספות, בעיקר ליד המיטה.

שירותים ומקלחת

השירותים והמקלחת, או השירוקלחת, זה המקום בו טעמכם בה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר. החל מתאורה חשוכה מעט, המשרה אווירה אינטימית ורגועה, ועד תאורה חזקה, שמטרתה להדגיש סדר וניקיון. הדגש בתאורה צריך להיות מעל האמבטיה עצמה, וכמובן מעל הכיור. הטיפ הקטן שלנו, תדאגו שתהיה אפשרות לתאורת נרות.

לתאורה יש המון כוח בבית, היא יכולה להדגיש או להעלים אלמנטים מסוימים, ולדאוג לאווירה אותה אתם רוצים לספק. חשוב לבחור בתאורה החוסכת בחשמל, לתחזק את גופי התאורה, וכמובן לשים דגש ומחשבה בעת בחירת גופי התאורה ומיקומם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר