בחירת שיש למקלחת

 

מעצבים בית חדש? משפצים את חדר האמבט? תוך כדי הבחירה בין אמבטיה למקלחון, בין כיור כזה או אחר ובין ברז עם סוללה או בלי, חשוב שתדעו כיצד לבחור שיש למקלחת, על מנת לעצב את חדר האמבטיה באופן שיהיה גם פרקטי וגם יפה ומיוחד. אז קצת לפני שאתם סוגרים על משטחי שיש, כדאי שתכירו אם האפשרויות השונות הקיימות לחיפוי חדר האמבטיה, בין אם מסביב לכיור, בין אם כריצוף ובין אם לקירות החדר.
חשוב להבין כי חדר האמבטיה כבר מזמן הפך מחדר רחצה בנאלי לחדר מעוצב שנעים וכיף לשהות בו. יתרה מזאת, רבים רואים בחדר האמבט כמקום האסתטי ביותר בבית ולא רק מקום רחצה וחדר שירותים. הרעיון הוא לתת את הנוחות המירבית, את הפינוק הגדול ביותר בבית לפני חדר השינה, על מנת שניתן יהיה לסגור את היום בפינוק אמיתי, המתחיל כבר במראית העין. אז איך יוצרים, בעזרת שיש למקלחת, את חדר האמבט המפנק המושלם, העמיד לא פחות?

תכונות חשובות שחייבות להיות במשטחי שיש למקלחת

משטחי שיש למקלחת כדאי שיהיו עמידים וחזקים על מנת למנוע שריטות, חבלות, הצטברות של רטיבות ודהייה של החומר וצבעו. חשוב לזכור, כי מעבר למגע המים הישיר, חדר האמבט הוא תמיד מוקד להצטברות של אדים, לעתים בריכוז מאוד גבוה, מה שיכול להרוס את השיש עם הזמן, באם אינו מתאים לשימש בחדר האמבט. חומרים כגון גרניט ואוניקס יכולים בהחלט לענות על דרישות אלה. לגרניט מראה מאוד מרשים ועמיד במיוחד, בעוד האוניקס סעל מרקם המאפשר מעבר של אור ועל כן ניתן לשלבה עם תאורת חדר האמבט, בעיצוב מושלם, בים אם על ידי שילוב תאורה שקועה ובין אם מוסתרת.

חיפוי שיש למקלחת

אם כבר עיצוב ונוחות, אז עד הסוף. חיפוי שיש למקלחת, בעיקר באיזור הרחצה, מקנה מראה נקי, אחיד ומיוחד. חיפוי השיש חלק מחיבורים, בשונה מאריחי קרמיקה וקל מאוד לנקות אותו. ההמלצה היא לא לבחור שיש טבעי אלא סינטטי ולו רק על מנת לשמור על העמידות שלו, משום ששיש טבעי סופח את האדים והמים ולטווח הארוך דוהה ומאבד מצבעו וחבל. שיש סינטטי, לעומתו עמיד יותר ושומר על הברק שלו גם אם לא מנקים את האדים במיידי. חיפוי בשיש נחשב לחיפוי יחסית יקר ויוקרתי ולכן לא מעט מוצאים לנכון לשלב אותו עם חיפויי קרמיקה בחלק מגובה הקיר ובכך גם מעט להוזיל עלויות וגם לשלב כמה סגנונות עיצוב בו זמנית.

ריצוף בשיש

ריצוף שיש למקלחת עשוי מחומר מעט שונה מהשיש המיועד לקירות ולסביבת הכיור. השוני נובע מההכרח הקיים שמשטח הריצוף של האמבטיה חייב להיות בעל חספוס מסויים למניעת החלקה, משום שבכל זאת מדובר בחדר שבו קיימים מים זורמים ואדים העשויים לגרום להחלקה. בנוסף, ריצוף שיש כזה יהיה חייב מדי פעם לעבור טיפולי איטום באמצעות שכבה של חומר המונע הצטברות כתמים ומים לשמירה על אורך החיים של הריצוף.

 

לפרטים נוספים צרו קשר